IPPD-1563-ADB0
15.6” TFT LCD, 500nits LED Backlight, 1920 X 1080
  • Projected capacitive touch
  • Brightness 500nits
  • Resolutions: 1920 x 1080
  • HDMI/DP/USB Type-C with PD 100W
  • LED Backlight
  • Aspect ratio of 16:9
  • Low power consumption
  • BL MTBF: 100,000 hours
Model name IPPD-1563-ADB0
Description 15.6",500nits,1920x1080,T2070,LID on LCM, PCAP(T=85%), ADB0, 1HDMI/1DP/1VGA/1USB Type-C/1USBType-A/1Audio, DC(12V/24V)/USB-C PD 100W
Size 15.6”
Display area (mm) 344.16(H) x 193.59(V)
Brightness 500 cd/m²
Resolution 1920x1080
Aspect ratio 16 : 9
Contrast ratio 1000: 1
Pixel pitch (mm) 0.17925(H) x 0.17925 (V)
Pixel per inch (PPI) 141
Viewing angle 178°(H),178°(V)
Color saturation (NTSC) 72%
Display colors 16.2M
Response time (Typical) 25ms
PAnel interface eDP
Video interface VGA, HDMI, DP, USB Type-C
Touch interface USB
Input power DC12V
Power consumption 20W