DPD1332-B
13.3” TFT LCD, 300 nits LED Backlight, 1920x1080, PCAP Touch, Eink Prism, Dual Display
  • Panel Size 13.3”
  • Resolution 1920x1080
  • Brightness 300 nits
  • PCAP Multi-Touch
  • Eink Prism (customize pattern)
  • 6 colors: Black, White, Red, Green, Blue & Yellow
  • Low Power Consumption
Principales caractéristiques
  • Gaming
Model name DPD1332-BTE-T11
Description 13.3” TFT LCD, 300 nits LED Backlight, 1920x1080, PCAP Touch,
Eink Prism, Dual Display
Size 13.3”
Display area (mm) 293.76(H) x 165.24(V)
Brightness 300 cd/m²
Resolution 1920x1080
Aspect ratio 16 : 9
Contrast ratio 800: 1
Pixel pitch (mm) 0.153(H) x 0.153 (V)
Pixel per inch (PPI) 166
Viewing angle 170°(H),170°(V)
Color saturation (NTSC) 50%
Display colors 16.7M
Response time (Typical) 30ms
Video interface HDMI, Display Port
Input power DC12V
Touch PCAP 10 points
Power consumption 6W